Skocz do zawartościApelacje od kar - Wszystko co musisz wiedzieć.


Infamous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

 

Temat powstał z myślą, aby wyklarować Wam - drodzy gracze - naszą politykę apelacji od kar. Zamieszczamy tutaj wszelkie najważniejsze informacje, odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania i wszystkie przydatne wskazówki nt. tego jak napisać apelacje, by miała ona jak największe szanse na zaakceptowanie.

Jeśli planujesz apelować od nadanej kary, koniecznie zapoznaj się w całości z tym wątkiem. Apelacje napisane bez zastosowania się do spisanych tu zasad będą natychmiastowo odrzucane.

Tytuł tematu

1. Jeśli apelujesz od kary nadanej w grze, zatytułuj wątek z apelacją zgodnie ze wzorem:
[SAMP] Imię i nazwisko postaci, która otrzymała karę
Przykładowo: [SAMP] John Smith

2. Jeśli apelujesz od kary nadanej na naszym forum, zatytułuj wątek z apelacją zgodnie ze wzorem:
[FORUM] Nazwa konta globalnego
Przykładowo: [FORUM] GraczGetFame

3. Jeśli apelujesz od kary nadanej zarówno w grze jak i na forum, zatytułuj wątek z apelacją zgodnie ze wzorem:
[FORUM/SAMP] Nazwa konta globalnego / Imię i nazwisko postaci
Przykładowo: [FORUM/SAMP] GraczGetFame / John Smith

Wzór tematu

1. Dla wszystkich trzech typów apelacji wprowadzamy jeden, uniwersalny wzór, który staje się obowiązkowy.

Nazwa postaci i/lub nazwa konta globalnego: 
Rodzaj oraz powód nadanej kary: 
Argumentacja: 

 

Przykładowo:
spacer.png
spacer.png

Rodzaje kar - od czego nie można apelować

1. Nie apeluj od słusznie nałożonych blokad i banów tymczasowych. Jeśli blokada bądź banicja jest słuszna, musisz odczekać pozostały czas do jej dezaktywacji.
2. Nie apeluj od kar, które otrzymałeś(aś) zapobiegawczo w ramach wcześniej zaakceptowanej apelacji.
3. Nie przyjmujemy apelacji od słusznie nałożonych AJ. Jeśli w AdminJailu zostałeś umieszczony słusznie, musisz odczekać pozostały czas do wyjścia.
4. Nie przyjmujemy apelacji od słusznie nałożonych ostrzeżeń. Ostrzeżenie to tylko wpis w profilu, który nie wpływa w żadnym stopniu na dalszą rozgrywkę.
5. Nie przyjmujemy apelacji od klątw. Klątwa to nie kara, a gwarancja surowej kary.
 

Rodzaje kar - od czego można apelować

1. Możesz złożyć apelację od jakiejkolwiek kary (blokady/bana/AJ/ostrzeżenia/klątwy/innej) - nawet tymczasowej, jeśli została nadana niesłusznie. Przykładowo przez nieporozumienie, nadinterpretację lub pomyłkę członka ekipy.
2. Możesz złożyć apelację od kary nadanej przez system jeśli uważasz, że została ona nałożona przez błąd.
3. Możesz złożyć apelację od typowych kar nałożonych na wieczny okres czasu. Mowa tutaj przede wszystkim o blokadach postaci czy banach - zarówno w grze jak i na forum.

Często złożenie formalnej apelacji od kary nadanej przez błąd członka ekipy/systemu to lepsze wyjście niż zgłaszanie się na PW do Administratorów lub Community Managerów. Apelacje od kar nadanych przez pomyłkę zawsze traktujemy priorytetowo.

Poprawna apelacja - jak to ugryźć?

1. Postaraj się w argumentacji zawrzeć wszystkie najważniejsze fakty, starannie opisać sytuację, uwzględnić wszelkie okoliczności łagodzące oraz ewentualne dowody poświadczające o niesłuszności nadanej kary. Przekonaj nas do tego, abyśmy dali Ci ponowną szansę. Apelacje napisane na kolanie mają większą szansę na odrzucenie.
2. Prosimy o poważne podejście do sprawy. Apelacje napisane w sposób prześmiewczy, groteskowy czy zawierające jakieś głupie komentarze będą odrzucane już na początku procesu weryfikacji.
3. Pamiętaj o wskazaniu - jeśli to możliwe - konkretnych ram czasowych wraz z godzinami, gdy miała miejsce sytuacja w związku z którą zostałeś ukarany.
4. Jeśli posiadasz zrzuty ekranu, klipy wideo czy fragmenty logów - koniecznie umieść je w apelacji. Każdy tego typu materiał może być na wagę złota podczas procesu weryfikacji.
5. Przede wszystkim, bądź z nami szczery. Będziemy bardziej skłonni do przyjęcia apelacji jeśli przyznasz się do popełnionego błędu i wykażesz skruchę. Pójście w zaparte czy ogólnie pojęte kłamstwo może spowodować odrzucenie apelacji.
6. Zrzuty ekranu umieszczaj tylko na imgur.com. Materiały wideo na youtube.com. Fragmenty logów umieść bezpośrednio w temacie (w spoilerze) lub na stronie pastebin.com. Zespół odpowiedzialny za rozpatrywanie apelacji nie będzie sprawdzał materiałów umieszczonych na innych, niepewnych serwisach czy platformach.
7. Nie myl apelacji ze skargą. Apelacje to miejsce, gdzie tylko odwołujesz się od nadanej kary. Raporty na graczy/ekipę składamy w innym dziale.
8. Nie powielaj swojej apelacji. Pisząc kilka apelacji od tej samej kary wcale nie przyśpieszasz procesu weryfikacji, a tylko irytujesz nasz zespół.
9. Po dodaniu apelacji, uzbrój się w cierpliwość. Twój wątek z całą pewnością nie zostanie pominięty. Wysyłanie do członków ekipy wiadomości typu "Czy możesz już sprawdzić moją apelacje?", "Ile mam jeszcze czekać?", "Moja apelacja wisi na forum już X czasu!" nie przyśpieszy całego procesu. Pamiętaj, że sprawdzenie apelacji wymaga czasu i przedyskutowania sprawy w gronie ekipy.
10. Jeśli apelujesz od bana na forum (nałożonego na całe konto globalne), masz prawo stworzyć drugie konto przeznaczone tylko i wyłącznie do wysłania apelacji. Konto koniecznie musi zawierać oryginalny nick apelującego wraz z dopiskiem "Apelacja", przykładowo RainbowBoy_Apelacja. Podjęcie jakiejkolwiek gry na takim koncie poskutkuje odrzuceniem apelacji.

Cooldown po karze, czyli po jakim czasie mogę złożyć swoją apelację?

1. Bany nadane za korzystanie z niedozwolonych modyfikacji i wspomagaczy:

 • o niskiej szkodliwości (wspomagacze szkodliwe w najmniejszym stopniu) - minimum 1 miesiąc po otrzymaniu kary,
 • o średniej szkodliwości (wspomagacze dające przewagę nad innymi i/lub utrudniające rozgrywkę mniejszej ilości osób) - minimum 3 miesiące po otrzymaniu kary,
 • o wysokiej szkodliwości (wspomagacze wyraźnie dające przewagę nad innymi i/lub utrudniające rozgrywkę dużej ilości osób) - minimum 6 miesięcy po otrzymaniu kary,

2. Bany nadane z powodu multikonta:

 • o niskiej szkodliwości (multikonta z małą ilością wpisów i/lub wpisami sprzed dłuższego okresu czasu) - minimum 1 miesiąc po otrzymaniu kary,
 • o średniej szkodliwości (multikonta graczy ze średnią ilością wpisów i/lub z wpisami sprzed dłuższego okresu czasu) - minimum 3 miesiące po otrzymaniu kary,
 • o wysokiej szkodliwości (multikonta graczy wielokrotnie karanych i/lub z poważnymi karami jak np. cheaty) - minimum 6 miesięcy po otrzymaniu kary,

3. Bany nadane za złamanie innych punktów regulaminu:

 • o niskiej szkodliwości - minimum 1 miesiąc po otrzymaniu kary,
 • o średniej szkodliwości - minimum 3 miesiące po otrzymaniu kary
 • o wysokiej szkodliwości - minimum 6 miesięcy po otrzymaniu kary,

4. Blokady postaci

 • o niskiej szkodliwości - minimum 1 miesiąc po otrzymaniu kary
 • o średniej szkodliwości - minimum 3 miesiące po otrzymaniu kary
 • o wysokiej szkodliwości - minimum 6 miesięcy po otrzymaniu kary

Pamiętaj, że każda sytuacja jest inna. Podane wyżej ramy czasowe to jest czas, po którym zespół rozpatrujący przepuści apelacje i rozpocznie proces weryfikacji. W żadnym przypadku nie jest to gwarantowany czas, po którym Twoja kara zostanie ściągnięta.

Okoliczności łagodzące

1. Niska szkodliwość czynu, uboga kartoteka kar. Naturalnie, jesteśmy bardziej skłonni do dania drugiej szansy osobie, która raz popełniła błąd czy podwinęła się jej noga niż osobie, która nagminnie psuła innym grę.
2. Rozwiązywanie problemów społeczności, wspieranie naszych graczy w różnych sprawach: https://getfame.pl/forums/forum/48-pomoc/
3. Tworzenie poradników, tutoriali i materiałów pomocniczych dla społeczności: https://getfame.pl/forums/forum/11-poradniki/
4. Charytatywne tworzenie chociażby skinów czy grafik dla naszej społeczności: https://getfame.pl/forums/forum/97-skiny/ oraz https://getfame.pl/forums/forum/98-grafiki/

Podczas procesu weryfikacji bierzemy pod uwagę całokształt konta globalnego oraz ogólną postawę osoby ubiegającej się o zdjęcie kary. Chęć do niesienia pomocy innym, podjęte starania w celu doskonalenia umiejętności RolePlay u innych czy jakiekolwiek inne działania dla dobra naszej społeczności w dowolnej formie na pewno zostaną przez nas wzięte pod uwagę podczas rozpatrywania apelacji i mogą wpłynąć na korzyść ubiegającego się. Pamiętaj, aby w swojej apelacji wypisać i zawrzeć odnośniki do wykonanej pracy.

 

Ogromnie dziękuje @ Ferrumoraz @ Vernon!

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
 • Dodaj nową pozycję...