Skocz do zawartościCluckin Bell


Rafcioo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

a4s4K5P.png

Cluckin' Bell - światowa sieć restauracji typu fast-food, której początki sięgają lat 80' w Los Santos, w stanie San Andreas. Obecnie Cluckin' Bell jest jedną z największych tego typu sieci z tysiącami lokali rozsianymi po całym świecie. Restauracja z charakterystycznym żółtym dzwoneczkiem stylizowanym na głowę kurczaka w swoim logo od lat cieszy się niesłabnącą popularnością i uznaniem wśród swoich klientów. Sprawdzony smak, łatwa dostępność do lokali sieci, wysokie standardy obsługi, złocisty i chrupiący kurczak czy krótki czas oczekiwania na zamówienie to tylko niektóre atrybuty, na których swoje fundamenty zbudowała sieć Cluckin' Bell.

qpDNvFB.png

Spoiler

 

Podstawę dla dzisiejszego giganta gastronomicznego jakim jest Cluckin Bell' zbudowała założona w 1917 roku Cluckin' Bell Chicken Farm - niewielka farma kurczaków powstała w Red County.Wraz z upływem lat gospodarstwo zanotowało spory rozwój i zostało rozbudowane, a już w latach 20' XX wieku na jego terenie została utworzona fabryka. Przez dziesięciolecia zakład ten wyrósł na jednego z potentantów w branży przetwórstwa mięsnego, a jeśli wierzyć danym z 1976 roku - około 33% drobiu, który można było znaleźć na sklepowych półkach czy w barach w całym San Andreas wywodziło się właśnie z Cluckin' Bell Chicken Farm.

Wiele zmieniło się na początku lat osiemdziesiątych, gdy całe przedsiębiorstwo wraz z prawami do wykorzystania nazwy zostało zakupione przez lokalnego biznesmana pochodzącego z Los Santos - Charlesa Daytona. Dayton od początku miał jasno określony plan - chciał stworzyć własną sieć restauracji i wierzył, że przejęcie całej dobrze prosperującej firmy mu w tym pomoże. Plany szybko przekuł na czyny, bowiem już w 1984 roku na terenie Wschodniego Los Santos powstała pierwsza restauracja sieci. Niewielki lokal z okrojoną ofertą, przystrojony w charakterystyczne żółte barwy był tylko namiastką tego co sieć Cluckin' Bell proponuje nam dzisiaj.

Kolejne lata upłynęły pod znakiem dużego rozwoju sieci, która kolejne lokale otwierała w hurtowej ilości. Pod koniec lat osiemdziesiątych w Los Santos było już kilka restauracji, sieć miała też swoje punkty w Las Venturas i San Fierro, a także otwierała pierwsze punkty poza stanem San Andreas. Przedsiębiorstwo poza największymi metropoliami nie zapominało także o potencjalnych klientach zamieszkujących mniejsze miasteczka i wioski. Otwarty w 1989 roku Cluckin' Bell w Fort Carson został pierwszą restauracją szybkiej obsługi utworzoną w tym miasteczku i błyskawicznie zyskał popularność w oczach lokalnych mieszkańców.

Lata dziewięćdziesiąte to przede wszystkim dalszy rozwój firmy, w tym między innymi otwarcie pierwszego lokalu w Europie, a dokładniej w Londynie. W 1992 roku w menu Cluckin' Bella zadebiutowała słynna już kanapka Fowl Burger, która po dziś dzień pozostaje najczęściej wybieraną pozycją z menu restauracji. W tamtym czasie, w odpowiedzi na rosnącą konkurencję, otwarto także kolejny lokal w Los Santos - tym razem padło na same serce miasta jakim bez wątpienia jest Market. Sama sieć rozszerzyła swoją działalność na inne branże - została współzałożycielem i głównym sponsorem triathlonu "Pokonaj koguta!", który zgromadził wokół siebie setki wielbicieli sportu.

Dzisiejsza sylwetka Cluckin' Bella, którą znamy wszyscy zaczęła gruntowanie kształtować się na początku XXI wieku, gdy sieć posiadała już przeszło 100 różnych restauracji w całych Stanach Zjednoczonych i nieliczne punkty w Europie zachodniej. Sieć Cluckin Bell' jako jedna z pierwszych uruchomiła swoją aplikację mobilną, gdzie udostępniła klientom chociażby liczne kupony rabatowe i zniżki - tym samym wyznaczając swojego rodzaju nowy trend na rynku.

W roku 2013 sieć, choć znana głównie z kurczaka, sieć wprowadziła po raz pierwszy do swojej oferty produkty wegetariańskie. A już około rok później, sieć dostosowała się do światowych eko-trendów i ogłosiła całkowite odejście od plastiku przerzucając się w całości na opakowania papierowe. 

Przez niemal cztery dekady, wspólnie z takimi potęgami jak Burger Shot, The Well Stacked Pizza czy Taco Bomb, sieć Cluckin' Bell zdecydowanie zdominowała rynek lokali gastronomicznych w Stanach Zjednoczonych co rusz wyznaczając nowe nurty na rynku. Badania statystyczne z 2021 roku jasno potwierdzają, że niemal połowa Amerykanów choć raz w życiu słyszała wpadającą w ucho, stosowaną w spotach reklamowych czy odtwarzaną w lokalach sieci melodię "Cock-a-doodle-doo!". Mało tego, zgodnie z tymi samymi badaniami, około 80% obywateli USA jest w stanie poprawnie rozpoznać charakterystyczne logo restauracji.

5F1ebE5.png

Zestawy:
Cluckin' Little Meal (mały napój + małe frytki + mała kanapka)
Cluckin' Big Meal (duży napój + duże frytki + duża kanapka)
Cluckin' Salad Meal (sałatka Cezara + dowolne frytki + dowolna kanapka)
Little Clucker (zestaw dziecięcy: małe frytki + mała porcja nuggetsów z kurczaka + mały napój)
Farmer's Surprise (nowa kanapka The Mighty Cluck + kubełek frytek + duży napój)

Burgery i wrapy:
Fowl Burger
Double Fowl Burger
Cluckin' Huge Burger
Chef Burger
The Mighty Cluck Burger
Cheeseburger
Cluckin' Chicken Wrap
Veggie Burger
Veggie Wrap

Pozostałe dania i dodatki:
Chicken wings (gorące skrzydełka z kurczaka)
Chicken nuggets (gorące nuggetsy z kurczaka)
Chicken strips (gorące kawałki kurczaka)
Wing Piece Bucket (kubełek ze skrzydełkami z kurczaka)
Balls & Rings (kawałki kurczaka wraz z ziemniaczanymi krążkami)
Battered Rings (pieczone ziemniaczane krążki)
Mac n' Cheese with chicken (makaron z serem z dodatkiem kawałków kurczaka)
Veggie wings ("skrzydełka" vege)
Caesar Salad (sałatka Cezara)
Cluckin Crusty Salad (sałatka z kurczakiem)
Fries (frytki)

Desery:
Chocolate Ice Cream
Vanilla Ice Cream
Strawberry Ice Cream
Chocolate Shake
Vanilla Shake
Strawberry Shake
Apple pie
Chocolate cookies
Oat cookies

Napoje:
Espresso
Americano
Latte macchiato
Cappuccino
Flat White
Mocha
Tea
Pepsi
Sprite
Fanta
Ice Tea
Apple juice
Orange juice
Water
Sparkling water

lKRF8uA.png

(( Ta sekcja zostanie uzupełniona bliżej startu serwisu, gdy będziemy posiadać informacje. ))

DbA0MEq.png

sa-mp-001.png

Mal9wov.png

 

 

 

Cześć wraz z @ Ferrum  postanowiliśmy na start serwera stworzyć swój własny biznes o nazwie Cluckin Bell chyba raczej każdy kojarzy Cluckin Bell'a z gta san andreas. Więc zapraszam do przeczytania aplikacji raczej jest ona napisana zwięźle i na temat. Biznes planujemy prowadzić dosyć aktywnie, myślę że aplikacja się przyjmie.

 

 

Edytowane przez Rafcioo
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...