Skocz do zawartościJack Blacksmith & Lucas House


Michal361
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

SOTgZk7.png

Jack Blacksmith - 52'letni weteran wojenny. Jack został wychowany przez surowego ojca przez co jego dzieciństwo nie należało do najłatwiejszych, ojciec często go bił oraz poniżał. Młody Blacksmith musiał ciężko pracować na farmie ojca aby dorobić się na podstawowe rzeczy takie jak ubrania i jedzenie. Od początku życia marzył aby dołączyć do wojska, w wieku piętnastu lat zaczął uczęszczać do miejscowego High School w Blueberry z którego zresztą pochodził. W szkole poznał wiele znajomych oraz Lucasa z którym od razu się zaprzyjaźnił. W wieku dwudziestu lat sprostał marzeniom, po kłótni z ojcem wyprowadził się i dołączyć jako rekrut do wojska. Z racji swojej siły fizycznej z łatwością zdał wszystkie testy. Początki w wojsku nie należały do łatwych, ciężko mu było przyzwyczaić się do codziennej rutyny. W 2001 roku został wysłany do Afganistanu wraz z Lucasem. Uczestniczenie w wojnie przeciwko talibom bardzo mocno odbiło się na jego psychice, co w przyszłości skutkowało stresom pourazowym. Na wojnie zobaczył on bardzo dużo, od rozczłonkowanych ludzkich ciał, do śmierci niewinnych cywili. Służbę w Afganistanie pełnił przez dwa lata. W roku 2003 jeszcze młody Jack wraz ze swoim przyjacielem wrócili do Los Santos, osadził się on na obrzeżach miasta i tam spędzał spokojnie czas aż do emerytury.  W 2021 roku zmarł ojciec Jacka, mężczyzna nie przejął się tym - nie był przywiązany do ojca, miał same złe wspomnienia. Przeprowadził się na farmę która była na niego przepisana. Jednak pobyt w wojsku przyniósł nieoczekiwane skutki, po latach nie mógł sobie poradzić, zaczął brać psychotropy oraz niekiedy sięgał nawet po narkotyki - wtedy też zaczęły się jego problemy z prawem. Udał się także na badania gdzie zostały u niego stwierdzone lęk paniczny oraz zaburzenia lękowe. W 2023 przestał płacić rachunki za farmę i został z niej wyrzucony. Dostał mieszkanie od miasta w Blueberry. Nie spłacił także długu u jednego z handlarzy narkotyków przez co ten zagroził mu zabiciem go. Stał się w bardzo złej sytuacji finansowej, szukał jakiegokolwiek szybkiego zarobku byle by spłacić długi.

Lucas House - weteran wojenny w wieku 52 lat. Dzieciństwo tego chłopaka nie wskazywało na to że jego kariera potoczy się w wojsku. Lucas wychowywał się bez ojca który zginął w drastycznym wypadku samochodowym gdy ten miał 10 lat. Matka chłopca pracowała w korporacji i zdążyła tam poznać kogoś nowego, Lucasowi to z początku nie odpowiadało. Chłopak znalazł wspólny język z ojczymem dla dobra matki, pracował nawet jakiś czas dorywczo w warsztacie jego brata gdzie nieco dojrzał do wieku licealnego i usamodzielnił się. Lucas w wieku 15 lat rozpoczął naukę w High School w Blueberry, jednakże pochodził z Montgomery. W okresie edukacji bywało różnie, ale House znalazł bratnią duszę, nazywał się on Jack Blacksmith. Młodego Lucasa fascynowało zainteresowanie przyjaciela do wojska sam przez to zaczął interesować się bronią. W końcu przyszedł 20 rok życia, stałe kłótnie i nie dogadywanie się matki z ojczymem przychyliło się do decyzji o zaciągnięciu się do wojska. Lucas dzięki swojej krępej budowie miał na samym starcie nieco ułatwione zadanie, jednakże gdy przyszedł czas codziennej rutyny nie było już tak prosto jak się wydawało. W końcu nadszedł rok 2001 czas wielkich zmian wiążących się z misją w Afganistanie, której przebieg był dla jednego i drugiego faceta bardzo drastyczny, wojna z talibami pozostawiła za sobą bardzo krwawe żniwa, wybuchy, ciała bez kończyn, świsty kul i co najgorsze stres pourazowy. Ten dramat zakończył się po dwóch latach. Nadszedł czas powrotu na rodzime ziemie w 2003 roku Lucas wraz z Jackiem wracają, House osiedlił się w strefie nadgranicznej miasta gdzie postanowił tam dożyć wieku emerytalnego. Powrót dla Lucasa był bezlitosny chodził na zalecaną terapię ale szybko z niej zrezygnował gdyż nie znalazł w niej ukojenia. W końcu gwóźdź do trumny został wbity i House popadł w uzależnienie od alkoholu nie mógł przestać pić, zaczął przesiadywać w lokalnym barze gdzie pewnego dnia doszło tam do bójki ze skutkiem śmiertelnym. Lucas stanął w obronie kobiety, którą uderzył jakiś motocyklista, weteran był wtedy pod wpływem i swoją agresją doprowadził do śmierci gangstera na oczach świadków, posiadał on wtedy również przy sobie towar co skutkowało zwiększeniem wyroku. W więzieniu mężczyzna jednak nie próżnował, ocalenie pewnego ważnego więźnia z opresji poskutkowało respektem i długiem wdzięczności okazanym przez resztę więźniów jak i samej ofiary opresji. Z pudła Lucas nie wyszedł na pusto, wyszedł on posiadając wiele kontaktów oraz z planem odszukania przyjaciela o którym rzecz jasna nie zapomniał, potrzebował bowiem człowieka zaufanego gdyż siedzenie w więzieniu to również planowanie. House dopiął swego i chciał wtajemniczyć Blacksmitha do nielegalnych interesów.

Ich historia tak na prawdę dopiero się zaczyna..

 

Cześć, wraz z @ darylxrd  po grze w kilku organizacjach chcemy wystartować z własnym projektem freenclerów. Zamierzamy przede wszystkim kontynuować historie postaci i stwarzać niepowtarzalny klimat wokół nich powoli i w ciekawy sposób wchodząc do półświatka. Doświadczenie w RP mamy duże, nie zawiedziemy także aktywnością pod tematem. Liczymy że dostaniemy szanse i będziemy mogli pokazać nasze umiejętności w grze.

Założenia na grę:

  • kontynuowanie historii postaci - z początku jednak będziemy grali osobno,  potem nasze postacie natrafią na siebie w świecie gry i razem zaczną robić interesy
  • background postaci - zaczniemy od tego jak opisaliśmy, Jack jest zadłużony oraz ma problemy z dilerami narkotyków, a Lucas dopiero co wyszedł z więzienia przez co nie może dostać legalnej pracy. Chcemy w ciekawy sposób wkręcić się do półświatka oraz do handlu bronią, nie zaczynać od grania wielkich gangsterów.
  • stawiamy także głównie na charakter naszych postaci którzy są weteranami wojennymi i zmagają się z traumą pourazową
  • interakcja z wieloma organizacjami oraz graczami
  • robienie wielu gain projektów
  • unikanie konfliktów z organizacjami
  • założenie projektu IC w klimatycznym miejscu jakim jest Blueberry, będzie to także jeden ze spotów do naszej gry
Edytowane przez Michal361
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...