Skocz do zawartości

Usunięcie sygnalizacji świetlnej z całego Los Santos

Piotrix
 Udostępnij

Usnunięcie sygnalizacji świetlnej z całego Los Santos  

44 użytkowników zagłosowało

1. 1. Likwidacja sygnalizacji świetlnej z całego miasta?

• TAK
      27
    • NIE
      17

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, na wstępie chciałbym powiedzieć; tak wiem, ze duzo skrzyzowań ma usunięte światła, ale nadal duza część miasta obsypana jest obiektami świateł (zwłaszcza SC). Moja propozycja to wywalić wszystkie te obiekty, gdzie nieraz stoją co 5 metrów i zostawić ewentualnie te na terenach ścisłego Centrum. Tutaj widziałbym dwa warianty:

1. Wyrzucenie obiektów świateł i postawienie znaków ustap pierwszeństwa(YIELD)/STOP na terenie całej mapy LS, tutaj mapmakerzy mieliby najwięcej roboty. Ogromnym plusem jest to, ze na każdym skrzyzowaniu kazdy ale to kazdy kto ma przynajmniej kartę rowerową OOC wiedziałby kto ma pierwszeństwo.

2. Wyrzucenie obiektów świateł, zostawienie do tej pory postawionych znaków (najwazniejsze skrzyzowania), a na reszcie skrzyzowań brak świateł oraz znaków. Plusem jest mniejsza robota dla mapmakera, ale duzym minusem ustalenie zasady pierwszeństwa, którą duzo graczy by nie znało przez całą grę na serwerze. Prawa ręka? Niby spoko, ale to bardziej europejska zasada niz amerykańska. ALL-WAY STOP na kazdym skrzyzowaniu, tak samo duzo osób by nie ogarniało i na duzej części skrzyzowań ta zasada w ogóle by nie pasowała, np. skrzyzowania Pasadeny, Broadway, Washington Street z bocznymi uliczkami.

Wiem, ze jest coś takiego jak czerwone światło=znak stop. Ale tak jak mówiłem, skrzyzowania w Los Santos są tak gęsto ustawione, ze to nie ma większego sensu wg mnie. Pozatym sami wiemy jak działa synchronizacja swiateł na SAMP, jest duzo sytuacji  gdzie jeden ma czerwone, a drugi zielone na tym samym sygnalizatorze. Wtedy sa kłótnie o mandaty, kto był winien kolizji itd.

Zapraszam do dyskusji!

Edytowane przez Piotrix
Odnośnik do odpowiedzi

Wygląda okej, ale patrząc na to, że gracze w ogóle nie stosują się do znaków STOP, to bez sensu to wprowadzać skoro nawet nie ogarniają prostego przekazu "zatrzymaj się". No i takie skrzyżowania w Polsce też by się nie przyjęły ze względu na mentalność ludzi.

Edytowane przez Benek13
Odnośnik do odpowiedzi

W dniu 13.04.2023 o 19:20, Benek13 napisał(a):

Wygląda okej, ale patrząc na to, że gracze w ogóle nie stosują się do znaków STOP, to bez sensu to wprowadzać skoro nawet nie ogarniają prostego przekazu "zatrzymaj się". No i takie skrzyżowania w Polsce też by się nie przyjęły ze względu na mentalność ludzi.

W dniu 13.04.2023 o 20:27, glupek napisał(a):

Gracze tutaj jeżdżą tak jak na singleplayerze w sporej części, nie mówię o wszystkich. Więc nie wiem, czy to coś da.

Oczywiście, macie racje, ze zawsze będzie ta część ludzi co ma przepisy w czterech literach, aczkolwiek do egzekwowania tego są juz frakcje porządkowe. Nie mówiąc juz o całkowitej jeździe non-RP za co idą kary serwerowe. Zapomniałem jeszcze dodać, ze zabieg usunięcia tych nieszczęsnych sygnalizatorów moim zdaniem poprawiłby estetykę mapy Los Santos.

Edytowane przez Piotrix
Odnośnik do odpowiedzi

W dniu 13.04.2023 o 18:01, Opps napisał(a):

4-Way Stop Right of Way - What is the Rule? | Top Driver

Dla osób, które nie wiedzą o co chodzi, takie skrzyżowania to ogromny plus tylko PD musiałoby się nauczyć reagować w odpowiedni sposób.
https://topdriver.com/education-blog/4-rules-4-way-stops/ - tutaj taki mały nauczyciel

imo, mi sie to w chuj podoba nie wiem czemu XD

Odnośnik do odpowiedzi

• 1 miesiąc temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

• Dodaj nową pozycję...